Çikolatalı Avokadolu Puding

Çikolatalı avokadolu pudingi avokado ve çiğ kakao tozu ile yapılan kremsi, sağlıklı bir tatlıdır. Aynı zamanda süt içermeyen, vegan bir tatlı. Biz üzerine fındık ve deniz tuzu serptik, ancak üst kısımına ekleyeceklerini hayallerinizle sınırlı.

Çiğ kakao tozu nedir?

Peki çiğ kakao tozu tam olarak neden farklı? Çiğ kakao tozu, soğuk preslenmiş kavrulmuş kakao çekirdeklerinden üretilir. Bu işlem tüm canlı enzimleri korur ve size besinler ve antioksidanlarla dolu hoş bir çiğ kakao tozu verir.

Çikolatalı avokadolu puding nasıl yapılır?

Çiğ kakao tozunun faydalarının üzerine, bu tatlı avokadodan yapılıyor. Evet, yeşil avokado. Ve hayır, avokado gibi tadı almıyorsunuz. Sadece, sağlıklı yağlarla dolu en inanılmaz kremsi, çikolata tatlısı gibi. Yani ikinci bir porsiyon için çekinmeyin.

Bu tatlı hakkında en iyi şey, inanılmaz derecede kolay olmasıdır ve sadece birkaç dakikanızı alır. Avokadolarınızı gece boyunca buzdolabında soğutmanızı tavsiye ederim, böylece bu tatlıyı hemen yiyebilirsiniz. Ancak avokadolarınız soğumadıysa endişelenmeyin. Servis yapmadan önce 20 dakika soğutmak için hazırladığınız pudingi buzdolabına koyun.

Gerçekten de, bu çikolatalı avokado pudingini yapmak için tek yapmanız gereken, tüm malzemeleri bir karıştırıcıya koymak ve pürüzsüz ve kremsi olana kadar karıştırmak. Bu kadar.

Malzemeler

2 büyük avokado, soğutulmuş
120 ml tam yağlı hindistan cevizi sütü
40 g çiğ kakao tozu
120 ml akçaağaç şurubu
2 çay kaşığı vanilya özü

Üzerine
Fındık kabaca doğranmış
Deniz tuzu

Hazırlanışı

  1. Avokadoları ikiye bölün ve çekirdeğini bir bıçağı hızlıca saplayarak çıkarın. Etli kısmını bir mutfak robotuna alın. Kalan malzemeleri ekleyin ve pürüzsüz ve kremsi olana kadar karıştırın.
  2. Çikolata avokado pudingini bir tutam fındık ve deniz tuzu ile servis yapın.

Daha fazla vegan tarif mi arıyorsunuz?