Vegan Yoğurt

“Vegan Yoğurt” 3 basit malzeme ile 5 dakikada hazır. Malzeme listesine hızlıca göz atmak gerkir ise; Tofu, dondurulmuş şeftali ve kaju fıstığı. İstenirse üzerine biraz bal ekleyebilirsiniz.

Vegan Tofu nedir?

Vegan ya da vejetaryen bir beslenme düzenine sahip olup hayvansal içerikli gıda tüketmeyenler için oldukça besleyici olan Veggy Tofu, içerdiği protein miktarı ve lezzeti ile dikkat çekiyor. Soyadan üretilen ve tamamen doğal yollarla elde edilen Veggy Tofu, vegan ya da vejetaryen beslenenler ve farklı tatlara açık olanlar için çok sayıda yemek tarifinde kullanılıyor. Kızartmalarda, ızgaralarda, salatanın içinde ve hatta tatlılarda bile kullanılabilen Veggy Tofu, lezzetinin yanı sıra protein miktarı sayesinde oldukça sağlıklı bir alternatif sunuyor.

Su, soya fasulyesi, magnezyum klorür ve tuz içeren Veggy Tofu’nun her 100 gramında 10,65 gram protein bulunuyor. Besleyici ve sağlıklı olan tofu ile keyifli, lezzetli tarifler uygulayabilirsiniz. İçerisindeki soyanın alerjen olduğuna yönelik uyarıyı da unutmamanız önerilir.

Malzemeler

300 g vegyy tofu
75 g kaju fıstığı
2 adet dondurulmuş şeftali
1 çorba kaşığı limon suyu (isteğe bağlı)
85 g süzme bal (isteğe bağlı)

Hazırlanışı

  • Tüm malzemeleri bir blendereın içine koyun.
  • Oldukça pürüzsüz bir yapıya kavuşana kadar her şeyi yüksek hızda karıştırın.
  • Kavanozlarda, buzdolabında, 5 güne kadar saklayabilirsiniz.