Proteinli Meyve Smoothie

Proteinli Meyve Smoothie spor yapanlar veya sağlığına dikkat edenler için iyi bir kahvaltı veya ara öğün olur. İçinde kullanılan Protein tozu ürünleri vücut geliştirme, fitness, yüzme, bisiklet, dövüş sporcuları, futbol, basketbol ve daha birçok farklı spor dalı ile ilgilenen sporcular tarafından, kas gelişimini desteklemek için tercih edilmektedir. Bunun yanında kilo kontrolü, sağlıklı beslenme, protein eksikliğini giderme gibi birçok sebep ile de protein tozunu tercih eden kadın ve erkek, genç ve yaşlı birçok farklı kitle var.

Protein tozunu eklenrken kişinin kullanım ihtiyacına ya da zamanına göre protein tercihi ve miktarı değişmektedir.

Tavsiye edilen günlük protein tüketimi kullanıcının kilosu başına 1,5-2 gram arasında değişmektedir. 75 kg ağırlığında spor yapan bir kişi günde ortamala 100-150 gram arası protein tüketmelidir.

Protein tozları bir kaç farklı çeşitten oluşmaktadır: Whey protein tozu (peynir altı suyu proteini), Kazein (süt proteini), soya proteini, izole proteinler ve kompleks proteinler (karışım proteinler).

Bunlar arasından en çok tercih edilen protein tozu çeşitleri temel olarak whey protein ve kazein olarak gruplanabilir. Whey protein hızlı sindirilmesi ve dolayısıyla kana hızlı karışması sebebiyle genelde antrenman sonrasında ortaya çıkan protein ihtiyacını karşılamak için, antrenman sonrasında tercih ediliyor. Kazein ise yavaş sindirildiği için çoğunlukla yatmadan önce kullanılır ve vücudun gece boyunca protein sentezlemesine yardımcı olur.

Protein tozu satınalmak için supplementler adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Proteinli Meyve Smoothie

Malzemeler

2 muz doğranmış ve dondurulmuş
3 avuç karışık dondurulmuş meyve
2 çorba kaşığı yoğurt (isteğe bağlı)
1 kaşık protein tozu

Hazırlanışı

  1. Bir mutfak robotunda pürüzsüz hale gelinceye kadar her şeyi karıştırın. Bu biraz zaman alabilir, ancak devam edin ve dondurma gibi pürüzsüz hale gelecektir.
  2. İsterseniz kıvamı için yoğurt veya badem sütü ekleyebilirsiniz.
  3. Karışımı bir kaseye dökün ve sonra içine eklediğiniz dondurulmuş meyvelerden üzerini süsleyin.