Narenciyeli Kırmızı Lahana Salatası

Narenciyeli Lahana Salatası; çıtır çıtır, taze ve hafiftir, 15 dakikada bir araya gelir. Sandviçimize, tacolara ve ana yemekleriniz yanına korkmadan koyun!

Lahananızı ortadan ikiye keserek düz yüzeyini kesme tahtasına gelecek şekilde yerleştirin veya bir rende yardımı ile ince dilimler haline getirebilirsiniz.

Tüm malzemelerin uyumlu olması için kesme veya rendeleme yöntemini diğer malzemelere de uygulamanız önemli…

Dilerseniz  bir kaşık akçaağaç şurubu ile tatlandırailirsiniz. İçeirsindeki sarımsak tozunu yine ince rendelediğiniz sarımsak ile değiştirebilirsiniz fakat sarımsak tozu hem kokusu açısından rahatsızlık vermeyecek hem de daha pratik olacaktır.

Malzemeler

1/2 çay kaşığı limon kabuğu rendesi
1/2 rendelenmiş / ince dilimlenmiş kırmızı lahana
2 adet rendelenmiş havuç
1 adet ince doğranmış kırmızı veya beyaz soğan
1 yemek kaşığı limon suyu
1/2 çay kaşığı öğütülmüş kimyon
1/4 çay kaşığı sarımsak tozu
1 çay kaşığı zeytinyağı
1/2 çay kaşığı deniz tuzu

Üzeri için doğranmış taze kişniş

Hazırlanışı

  • Limonları ufak bir rende ile beyaz kısmına inmeden rendeleyin. Kenara koyun.
  • Büyük bir karıştırma kabına ince kıyılmış veya dilimlenmiş lahana, doğranmış veya rendelenmiş havuç, doğranmış soğan, misket limonu suyu, misket limonu kabuğu rendesi, öğütülmüş kimyon, sarımsak tozu, zeytinyağı (yağsız isterseniz eklemeyebilirsiiz) ve tuz ekleyin.
  • Temiz ellerinizi kullanarak ~ 2 dakika masaj yapın (bu, lahananın yumuşamaya başlamasını ve tatların kaynaşmasını sağlamanın en iyi yoludur).
  • Asitlik için daha fazla limon suyu, narenciye aroması için limon kabuğu rendesi, tadına göre tuz, sarımsak tadı için sarımsak tozu veya kimyon ekleyerek, tatları gerektiği gibi ayarlayın. İsteğe bağlı olarak taze doğranmış kişniş ile süsleyin.Hemen servis edebilirsiniz veya kapaklı bir saklama kabında ve buzdolabında 3-4 güne kadar saklayın (dondurucuda saklamayın).